Početna Forum Ginekologija bakterije u brisu

Означено: 

Гледање 57 чланка - 57 до 60 (од 60 укупно)
  • Аутор
    Чланци
    Nikolija Lukic
    Учесник

Postovani, radila sam cervikalni bris i na rezultatima mi pise da patogene bakterije i gljivice nisu izolovane. Takodje, pise da su u mikroskopskom preparatu vidjene epitelne celije, veliki broj gram pozitivnih i gram negativnih bacila, mali broj polimorfonuklearnih leukocita. Radila sam briseve zbog svraba i gustog sirastog sekreta koji imam u velikom broju. Pre 3 meseca sam se izlecila od gljivica ali sad imam iste simptome,a na nalazima ne pise da nesto nije u redu koliko sam razumela. Unapred hvala!

Gordana
    Гост

Postovani,
    U nalazu pise za cervikalni bris
    Izolovan je Lactobacilius spp.
    Da li je to ok ili treba da preduzimam nesto? Hvala.

Snezana
    Гост

Postovani,
    Stigli su mi rezultati vaginalnog i cervikalnog brisa:
    Kulturom brisa vagine izolovana je spp.Candida u 1/3 kulture.Kulturom brisa cerviksa izolovane su retke kolonije spp.Candida
    U direktnom preparatu epitelne celije,Gram+koke
    Interesuje me da li je na osnovu rezultata uzrok moje vaginoze iskljucivo zbog pada imuniteta i poremecaja vaginalne flore ili moze biti i polno prenosivo?Buni me sto nemam nikakvih simptoma kada nemam odnose…3 dana posle odnosa uvek se javlja zapaljenje sa svrabom i crvenilom.

ivana ivanovic
    Учесник

Poštovani, u poslednjih 7 meseci mi se vrte jedne te iste bakterije (Streptococcus, E.coli i Enterococus faecalis) Ginekolog mi uvek prepiše terapiju na osnovu antibiograma. Ispila sam 10 razlicitih antibiotika za sve ove bakterije i uvek se desi ista stvar, ispijem terapiju, bakterija se izgubi i pojavi se druga i tako u krug. Od antibiotika mi je postalo bas lose pa sam zelela da Vas pitam da li mozda postoji mogućnost da ih izlecim prirodnim putem,eventualno bilo cim drugim samo da nisu antibiotici, hvala.

Гледање 57 чланка - 57 до 60 (од 60 укупно)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.
Call Now Button