Početna Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 645 чланака - 645 до 658 (од 875 укупно)
  • Аутор
    Чланци
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Da.

Lara
    Гост

Poštovani,
    Nakon što sam popila tabletu nakon 5 dana od nezaštićenog odnosa, dobila sam nakon nedelju dana, i sada sam ponovo dobila, a prošlo je samo 8 dana od prethodnog ciklusa, da li je to normalno?
    Pozdrav, hvala unapred.

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Lara,

pilula za dan posle nema efekta 5 dana nakon nezaštićenog odnosa.

Martina
    Гост

Poštovani, 11 dan nakon ciklusa imala sam odnos, ejakulat je možda malo ostao ali nije svršio skroz u meni. Nakon 9h popila sam Escapell-u. Kakve su šanse?
    Srdačan pozdrav.

Miljana
    Гост

Zdravo, treba mi vasa pomoc
    Naime, zadnjeg dana menstruacije sam imala peting sa deckom a 3 dana kasnije i nezasticen odnos nakon cega sam popila pilulu za dan posle
    7 dana nakon odnosa,tj sad mi se pojavilo nesto sukrvavicavo braon na vesu
    Da li je to normalno i da li postoji vetovatnoca za trudnocom?
    Hvala unapred

dr Đorđe Petković
    Учесник

@Martina – uradili ste sve što ste mogli. Za svaki slučaj uradite test na trunoću 3 nedelje nakon popijene pilule.

@ Miljana – može biti usled pilule. Kolika je verovatnoća nije moguće odgovoriti. Uradili ste sve što ste mogli.

Anastasija
    Гост

Postovani, da li je normalan znak da se 7dana nakon kosicenja pilule javi krvarenje i to u samo u toku jednog dana(period ovulacije) jer mi je od prethodne menstruacijr proslo samo 13 dana. Pilulu sam popila jutro nakon nezasticenog odnosa odnosa. Da li je moguca trudnoca?

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Anastasija,

usled korišenja pilule može doći do poremećaja ciklusa, znakovi nisu pouzdani, uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

Mina
    Гост

Postovani doktore,

Prvo da Vam zahvalim u ime svih nesmotrenih zena sto odvajate vreme da odgovarate stalno na manje-vise ista pitanja.

Moj slucaj je sledeci

Poslednju menstruaciju sam imala 11.05. (A nakon 34 dana od poslednje sto mi se prvi put desava,predpostavljam zbog vrlo jakih treninga, obicno je ciklus 27-29 dana).
    Rizican odnos se desio 20.05.,tableta popijena sledeci dan.
    Nakon 9 dana su mi poceli bolovi sto u ledjima i grudima,sto u stomaku i pocela sam da primecujem nesto sto je kao braonkasti sekret ili neko bas bas slabo krvarenje. To je trajalo celih 9 dana, pritom me je prvih 3-4 dana boleo stomak (kod regularnih menstruacija to se desava samo prvi dan). I dalje imam bolove u grudima a i neko ziganje u donjem delu ledja.

Moje pitanje je da li treba da ocekujem regularnu menstruaciju ovih dana ili ne? Da li savetujete i testiranje na trudnocu?
    Hvala Vam unapred na odgovoru i pozdravljam Vas

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Mina,

hvala puno. Što se Vas tiče- menstruacija i može da kasni a može i da dođe na vreme (nije moguće reći). Ukoliko ste jako nestrpljivi uradite betaHCG iz krvi 2 nedelje nakon popijene tablete ili prema preporuci proizvođača – test iz urina 3 nedelje nakon pilule.

Maja
    Гост

Poštovani, imala sam odnos sa momkom i pukao nam je kondom, a treba da dobijem sutra. Uzela sam escapelle tablete za svaki slucaj odmah posle odnosa. Apotekarka mi je rekla da mogu da ih uzmem i ako treba da dobijem da li sam ispravno postupila? Pozdrav i hvala!

Natasa
    Гост

Pet sati nakon popijenog escapelle imala sam nezasticeni odnos, da li je potrebno da popijem jos jednu tabletu?

dr Đorđe Petković
    Учесник

@Maja – Da.

@Nata
    ša – ne bi trebalo.

Milos
    Гост

Postovani
    Imao sam ne zasticen odnos sa devojkom pre 7 dana i desilo se da nisam na vreme reagovao i svrsio sam u nju malo(izvinite na izrazu) a bio joj je prvi plodni dan 4sata nakon toga popila je Escapelle tabletu.Pa me interesuje da li postoji mogucnost da je trudna jer ima kako ona kaze bolne grudi i malu mucninu i umorna je i malo vise jede interesuje me da li je trudnoca u pitanju ili su simptomi pilule …hvala unapred

Гледање 645 чланака - 645 до 658 (од 875 укупно)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.
Call Now Button