Početna Forum Kontracepcija i siguran seks Pilula za dan posle

Гледање 15 чланака - 15 до 19 (од 19 укупно)
  • Аутор
    Чланци
    nensi
    Гост

da li zbog pilule escapelle moze da se desi da menstruacija porani?

Emilija Cosic
    Учесник

Zdravo
    Htela sam da vas pitam posto ja i moj decko zelimo da imamo odnos bez zastite i hteli smo da probamo tu tabletu „escapelle“. Ali plasim se da rizikujemo i nisam sigurna da li da uradimo to.Da li ta tableta moze da se koristi iako sam dobila?

Branko Milivojević
    Учесник

Pilula za dan posle sem što može da spreči ili pomeri ovulaciju, takođe deluje tako što sprečava da se eventualno oplođena jajna ćelija usadi u zid materice. To znači da se ubija oplođena jajna ćelija, to je abortus.

lela98
    Учесник

Postovani, 12.og decembra sam popila Escappele nakon rizicnog odnosa, 19. Decembra dobila menstruaciju(a trebala 24og) menstruacije su mi redovne svaki mesec. S tim da sam imala blaga krvarenja pred novu godinu i i od 6og do 11januara takodje blago krvarenje kad se obrisem i na dnevnom ulosku. Ocekivalaa sam menstruaciju u periodu izmedju 19. Do 25og januara medjutim nisam je dobila. Radila sam dva testa na trudnocu u razmaku od 7 dana i oba su bila negativna, da li postoji mogucnost da je Escapell poremetila menstrualni ciklus?

Milica Bjelica
    Учесник

Dobar dan. Imam pitanje.
    Naime, imala sam zasticen odnos, po menstrualnom kalendaru poslednjeg plodnog dana, medjutim prezervativ je pukao ali nije doslo do ejakulacije. Posto me je brinula presemena tecnost, ujutru sam popila Escapelle pilulu. Danas je cetvrti dan, i vec 2 dana me jako bole jajnici, posebno lijevi. Brine me da li je moglo doci do trudnoce zbog plodnih dana, ili su ovo premenstrualni simptomi, jer i inace imam jako bolne menstruacije i bolove u jajnicima, i moze li ovo biti nagovjestaj ranije menstruacije? Unaprijed hvala na odgovoru!

Гледање 15 чланака - 15 до 19 (од 19 укупно)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.
Call Now Button