Početna Forum Ginekologija Polygynax vaginalete

Гледање 1 чланака - 1 до 7 (од 7 укупно)
  • Аутор
    Чланци
    tijanaaaa
    Учесник

Postovani, imam 20 godina i ne tako davno sam stupila u polne odnose. Bila sam na ginekoloskom pregledu, ginekolog je izvrsio pregled spekulumom i bimanuelno (bez brisa i PAPA testa) takodje sam snimala i jajnike. Pozalila sam se da sumnjam da sam imala kandidu pre nego sto cu zakazati pregled ali to je proslo samo, za 4 dana. Simptomi su bili samo crvenilo i sirast sekret, bez svraba i peckanja. Sada nemam nikakve tegobe i doktor je rekao da je sve u redu. Medjutim prepisao mi je 6 vaginaleta Polygynax. Da li je to radi preventive ili se daje iz drugih razloga zato sto mi nije jasno zasto ako je sve u redu. Ili mi je to preporucio zato sto koristim antibiotik za eserihiju koju imam u urinu? Hvala Vam unapred!

tijanaaaa
    Учесник

I jos jedno pitanje, u uputstvu vaginaleta pise da se ne sme koristiti kondom dok traje terapije, da li to znaci da su odnosi dozvoljeni, ali bez kondoma?

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Tijana,

Vaš lekar zna zašto Vam je prepisao terapiju. Ja na žalost ne mogu odgovoriti na Vaše pitanje.

Tina
    Гост

Postovani,
    Dobila sam pozitivan nalaz za ureaplasmu kao i povecan sekret jer mi je kicma kriva i materica spustena, sekret se talozi i stvara ranicu.
    Zanima me da li je polyginax sve sto mi treba da izlecim ureaplasmu jer citam svuda da moraju da se piju antibiotici, ali je meni doktorka rekla da smo sve pokrili polyginaxom?

Nevena
    Гост

Draga Tina,
    isto sam bila pozitivna na ureaplazmu u oktobru. Izlecila sam je uz polygynax vaginalete i antibiotik dovicin. Medjutim, pre dva dana opet imam sekret zelenkaste boje kao i kad sam imala ureaplazmu. Kakva su tvoja iskustva? Nadam se da su ti ove vaginalete pomogle.

Ivana
    Гост

Na odnosu pojacanog sekreta,svraba i crvenila dobila sam 6 vaginaleta polyginax.
    Sekret je prestao i postao providan i sluzav.20 dana kasnije opet mi se pojavilo isto to.Isla sam kod ginekologa,rekao je da imam kandidu,dao mi Canesten vaginalne tablete,koristila sam ih 3 dana i sad je sve u redu.Cekam nalaze briseva.Jel postoji inace mogucnost da se to pojavljuje u tako malom razmaku dana bez obzira na prethodno koriscenje leka.

Jelena
    Гост

Koristila sam polygynax tablete 6 dana, i sada bih trebala da radim CB i STD4 briseve, zanima me koliko dana treba da prpdje od koriscenja ovih tableta do uzimanje briseva da bi bilo validno

Гледање 1 чланака - 1 до 7 (од 7 укупно)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.
Call Now Button