Početna Forum Trudnoća Trudnoća sa policističnim jajnicima i insulinskom rezistencijom

Гледање 1 чланка (од 1 укупно)
  • Аутор
    Чланци
    lena
    Гост

Poštovani, unazad 3 godine imam policistične jajnike, redovne ali izrazito bolne menstruacije. 4 godine pre policističnih jajnika sam imala česte upale mokraćnih kanala i jajnika, bila sam lečena antibioticima, pila čajeve i vitamine, međutim tokom tog perioda dešavalo mi se da 2-3 meseca imam redovne menstruacije i 2-3 da menstruacije izostanu. Ginekolog mi je prvo prepisao Qlaira, od kojih su mi menstruacije na isti način bile tako neredovne, menstrualna krv oskudna i tamno-braon boje, obratila sam se ginekologu koji mi je dao uput za krvnu sliku, urin i mikrobiološke analize gde je sve bilo u redu, uradio ultrazvuk gde ništa nije video osim policističnog desnog jajnika. Prepisao mi je Lindynette od kojih mi je ciklus bio redovan, pila sam kontracepciju određen vremenski period i prestala. Zbog toga što mi je u toku 2020.godine bilo nekoliko puta loše, od lekara mi je bilo predloženo da radim OGTT i ustanovljena mi je insulinska rezistencija ali zbog vanrednog stanja nisam dobila terapiju sve do decembra 2020.godine. Kada sam bila na redovan godišnji ginekološki pregled početkom decembra 2020.godine, potvrđeni su mi ponovo policistični jajnici, ginekolog mi je rekao da imam zavaljenu matericu i prepisao Legravan u međuvremenu dok uradim analize krvi, urina i hormona, obavim pregled kod endokrinologa i dobijem odgovarajuću terapiju. PA test je druga grupa. Endokrinolog mi je prepisao Glucophage 2 puta dnevno, a krvna slika, urin i hormoni su svi u redu. S obzirom na to da sa mojim partnerom planiram trudnoću, ginekolog mi je isključio Legravan i prepisao tromesečnu terapiju: Inofolic prvih mesec dana 2 puta po 1 kesicu i naredna dva meseca po 1 kesicu dnevno, Folacin 1 dnevno. Rekao mi je da kada budem utvrdila da sam trudna da prestanem sa korišćenjem Glucophage. Jednu kutiju Legravana sam ispila i dobila menstruaciju 28.12.2020, krv je braon boje i oskudna, vaginalni svrab nesnosan. Oba lekara su mi rekla da dođem za 2-3 meseca na kontrolu. Ono šta mene brine je kada mogu sa mojim partnerom da počnem i očekujem začeće? Hoće li korišćenje samo te 1 kutije Legravana uticati na začeće i kako?

Гледање 1 чланка (од 1 укупно)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.
Call Now Button