Početna Forum Ginekologija Vanmenstrualno krvarenje

Гледање 15 чланака - 15 до 20 (од 20 укупно)
  • Аутор
    Чланци
    Emina
    Гост

Poštovani, prošlu menstruaciju sam dobila. 7.03-11.03. Ciklusi su mi na 28-30dana. Dobila sam blago krvarenje koje je trajalo jedan dan 28.03. Imam zakazano kod mog ginekologa 24.4 ali me brine to vanmenstrualno krvarenje jer nikad mi se to nije desilo. Hvala unapred na odgovoru.

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovna Emina,

ukoliko se ne nastavi – možete sačekati do pregleda kod ginekologa.

Milica Mihajlović
    Учесник

Poštovani, pijem pilule logest oko godinu dana, pre toga sam pila jazz oko godinu dana. Prošlog meseca sam počela da krvarim na 11. piluli i to je trajalo sve do kraja menstruacije. Ovog meseca mi se ponovo javilo krvarenje već na 13. piluli. Zakazaću pregled, ali me zanima šta je najčešći uzrok ovakvog krvarenja? Hvala.

Nikolina
    Гост

Poštovani,
    12.8. i 19. 8. sam sa momkom imala nezaštićeni seksualni odnos, metodom prekinutog snošaja, ali dva puta zaredom sa pravljenjem pauze mnogo kraće od 30 minuta. Avgusta 27. je trebalo da dobijem menstruaciju, međutim, ona je izostala. Uplašena (jer mi je 12. bio najplodniji dan, što sam tek kasnije shvatila), u dogovoru sa partnerom, uradila sam test za trudnoću koji je bio negativan. Menstruacija je usledila tek 10. septembra, ali izuzetno oskudno (svega par kapi crveno-braonkaste boje) i kratkotrajno (2 i po dana). Šta može biti uzrok tome?

Unapred zahvalna 😊

Tanjica
    Учесник

Poštovani,
    Imam 46 godina i zbog disfunkcionalnih krvarenja i mioma na materici, pre 2 godine, rađena mi je eksplorativna kiretaža (kao dijagnostika i terapija). Rezultat ph analize je bio u granicama normale, ali su se krvarenja ponovo javila. Doktor mi je sada kao terapiju od 12-23 dana ciklusa predložio Orgametril ili Primolut-Nor. Mislila sam da je svejedno te nisam upitala doktora za razliku, ali mi je apotekarka skrenula pažnju na to da imaju različit sastav i sad sam u nedoumici. Nazvala sam ordinaciju, ali su mi rekli da je doktor otišao na godišnji odmor i da neće dolaziti, tako da Vas molim za savet. Unapred se zahvaljujem na razumevanju i odgovoru. Svako dobro!

Aleksandra
    Гост

Poštovani,

Imam dva pitanja za Vas:
    1. Pre nedelju dana sam radila sistematski pregled i rezultati VS pokazuju grupu 3. Prvi lek koji treba da koristim jeste Fluomizin 10mg vaginalete. Međutim odmah nakon prve, primećujem oskudnije krvarenje, i bol u donjem delu stomaka isto kao što mi se javlja par dana pred menstruaciju. Poslednja menstruacija mi je bila 25. – 30. Da li je to normalna reakcija na vaginalete ili treba ipak da se javim lekaru?

2. Moj suprug i ja pokušavamo nešto više od godinu dana da ostanem u drugom stanju, međutim i dalje neuspešno. Oboje smo mladi (ja 26, suprug 28). Bila sam na pregledu endokrinologa koji je rekao da je sve u redu, iako imam policistične jajnike to ne bi trebalo da bude problem u mom slučaju, a isto je potvrdio i ginekolog. Da li imate neku preporuku za mene, i da li postoji možda neka prirodna terapija koju bih mogla da koristim?

Hvala unapred!

Гледање 15 чланака - 15 до 20 (од 20 укупно)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.
Call Now Button